Cijena:51,98 kn (19.03. 2010.)
U potrazi za polusuhim momjanskim muškatom pronašao sam nešto što nisam očekivao – međimurski „žuti muškat“. Samo po sebi ništa osobito, ali obzirom da sam naumio pronaći baš to sortno vino, fascinantno je koliko malo polusuhog muškata uopće ima na tržištu.
Svojevremeno je Kozlović imao polusuhi muškat, a trenutno je na policama Degrassijev polusuhi muškat, ali iz 2006. i čak 2004. 🙂 Dakle, slatkog momjanskog muškata u polulitrenim bocama napretek, ali polusuhog ni za lijek.
Cmrečnjakov muškat žuti je tkoznakoja podinačica specifične sorte muškat. Svijetložute je bistre boje i privlačne uljnosti u čaši.
Šnjof!?! Opojni svježi slatkasti vonj grožđa. Ništa kompleksno, ali gušt.
Srk! Definitivno visok slador, skoro poluslatko, a onda se pojavljuju vibrantne kiseline. Aromatski profil svježeg grožđa što i odgovara sortnoj specifičnosti. Posjeduje već klasičan „međimurski stil“, nešto viši slador uz relativno nizak alkohol (12%) ali neusporedive pitkosti.
Pravo hedonističko vino za neobavezno pijuckanje.
Zašto neobavezno? Zato jer ovo nije nimalo kompleksno vino, ali je kozistentno ugodno opojno nepretenciozno vino namijenjeno ranoj konzumaciji (što i „gumenjak“ čep potvrđuje)
Meni, 3/4 odnosno objektivnije 3 na skali 0-5.
