Cijena: 65,00 kn (prosinac 2011. Natura Croatica)
cca 40,00 kn u vinariji
Pišem pismo tinta mi se proli, daleko je onaj kojeg volim 🙂
Skoro naivno tradicionalna, ali pedantno posložena etiketa koja osim što me podsjeća na mene neobrijanoga nakon tjedan dana godišnjeg na Pelješcu, predstavlja i prototip „neotkrivena blaga“, upravo onakve školsko-amaterske etikete koja često skriva rijetko dobar i autentičan doživljaj za priželjkivanu cijenu…
Toplina voća i ljekovitog bilja, borova šuma, sušene trave , ružmarin i začini na nosu pa i mirisne naznake strukture u kojoj će vinske kiseline imati prirodnu i zasluženu ulogu.
Vrlo odmjerena intenziteta na nosu, baš kako treba…
Srk, žvak, gut!?! Suhoća i trpkost nepogrešivi! Plavac Mali Kunskog vinogorja. Dovoljno puno, ne pretjerano, taman koliko treba za autentičan doživljaj. Tko voli „puna usta“ nek iskešira bogatstvo za nekog pretencioznog „monstruma“. Ovo je pravi Plavac koji istovremeno osvježava i grije. Ali ne zbog za Kunski Plavac perfektnih 13,6% alkohola, već zbog izvorne snage ekstrakta suptilno prisutne u dobrom gutljaju.
Tanini crni kao noć oblažu i jezik i usnu šupljinu i zube i pitaš se bi li vodu umjesto „uz vino“ točio „u vino“ i tako napravio bevandu, autohtono ljetno osvježenje na Pelješcu. Međutim, unatoč izvornom karakteru, ovo je ozbiljno vino 😉 Komadić Pelješca u butelji s folijom preko čepa od pluta… konvencije koja je zarobila tu kulturu samo do trenutka otvaranja. Nazdravlje!
Minus 4 za vjerodostojan, istinski arhetip Plavca Malog u najboljoj maniri.
Jos jedan sjajan Plavac. Dalmacija je zaista cudo, toliko sjajnih vina od sorte plavac je prosto neverovatno, ali na nasu srecu istinito. Moje dve omiljene vinske sorte su Plavac i Vranac, izmedju koje jednostavno ne mogu da donesem neki konacni zakljucak, koja je broj jedan, a koja broj dva. Mozda je bolje da tako i ostane, bas kao i dilema Peljesac ili Hvar.
a kad dodamo i Brač i Vis i Korčulu više nije ni trilema ni kvadrilema već Plavacolema ;-)))
Upravo tako!
Neobrijan na Peljescu… Ha ha ha. Znam tocno o cemu pricas. Gdje ma Peljescu?
najviše u Trpnju
U KUNI
Ja sam bio najviše u Trpnju, ali u Kuni je Špaleta, kao i većina Peljeških vinograda…
NAŽALOST NISTE PROBALI NJEGOV BARIQUE NEMA RIJEČI DA SE OPIŠE VRLUNSKI DOŽIVLJAJ NA NECU,ZADRŽAVA SE DUGOSTRAJNO OKUS,NAŽALOST MANJA JE PROIZVODNJA
Bit će i barriquea… hvala na preporuci.