Cijena: 125,19 kn
This one is so very American I felt the need to write this one in English 😛 Or close enough to English I hope 😉
Fear grabbed me as I remembered a certain fine tuning is required in order to approach and enjoy a „Californian style musical“, an original American form I expect K-J to provide.
The fruit was „infused“ with cedar-like tobacco box woodiness, but smoky fruit on the nose delivered both concentration and intrigue. Nothing over-intensive due to a fact I know I should have decanted the wine. Besides, there is one thing more annoying from over-oak and that`s over-fruit.
A luscious slurp… not so sure whether „voluptuous“ is a virtue, but it should be as far as the Mendocino Zin is in question 🙂
Structure built like a monument, no food necessary, although the vivid mouthwatering acids are on all the right places and present an unexpected pleasure making the wine experience „real“. Dry Zin with 14,5% alc, a percentage recognized inside stomach alone and well integrated in wine body. Finish is quite focused and impressive. I rather enjoyed the light tannin grip You get after a few sips…
Surprisingly well balanced, ageworthy structure and some good juice there. Such a World blockbuster is such a surprise for a wine drinker in Croatia? Yep. And I have really enjoyed this, even more with a nibble of some leftovers of sheep cheese from island of Pag and some horse salami. 87
Two questions:
Where can this nice wine be bought?
How does it compare to Croatian brands of zin or crljenak?
Pozdrav amater. Vino ustupilo Jabuke i ruže koji su i uvoznik, ali ne znam da li je još negdje u ponudi osim u samoj vinoteci.
Umjesto usporedbi s Hrvatskim “pretkom” u vidu Crljenka, Pribidraga itd. (odnosno domaći monosortnim vinima te sorte) radije ću izdvojiti kako je Kendall-Jackson bio vrlo ugodno iznenađenje nakon prethodnih par Zinfandela dostupnih u Hrvatskoj, a o kojima sam svojedobno pisao i na ovim stranicama. Konkretno, meni puno uspješnije od Woodbridge-vog, a neusporedivo draže od regularnog Gallo-vog koji je sasvim drugi par rukavica. Također, premda ne pamtim konkretno Zinfandel, sudeći prema CS-u Beringera-a (Founders Estate) niti ta kuća nije u istom “rangu”. Ukoliko bi se radila usporedba ponajboljih Zinfandela s ponajboljim Crljencima unutar istog cjenovnog razreda (jer Ridge je ionako s druge planete za cijelu ovu priču) onda bi ovaj Kendall-Jackson definitivno morao biti u nekoj mojoj selekciji.
Heh, očekivao sam odgovor na engleskom;-)
Svakako, hvala!
vidio sam odmah da je tebi do zafrkancije 🙂 nema na čemu, i drugi put
Zinfandela ima na trzištu, ne preterano mnogo, ali ih ima. Sa crljenkom je pak druga priča, vrlo ih je malo. Verovatno će se vremenom situacija menjati nabolje. Tek tada bi se moglo organizirati neko realno poredjenje. Inače ako me sećanje dobro služi, ime Zinfandel su mu nadenuli Austrijanci, tačnije Austro-Ugari, koji su u posed istog, dosli nakon preuzimanja Dalmacije od Mletačke republike. Ime na nemačkom mu je originalno “Zierfandler”, pri cemu je vremenom verovatno evoluiralo u današnji Zinfandel, koji je slavu stekao u Americi. Inače da bi jedno ovakvo poredjenje bilo potpuno, potrebno je uključiti i italijanski Primitivo, koji je inače isto što i pomenuta dva, s tim što je svoj put pronašao na jugu italije u pokrajini Apulji. Interesantna je i činjenica da je u Americi dosta popularniji t.z.v. beli Zinfandel, koji je zapravo poluslatki rose.
….samo da ga neko nebi pobrko sa zierfandlerom, bijelom sortom dosta prisutnom u Thermenregion u Austriji, a ima je ponešto i po Madžarskoj. Valjda neki lokalni Štef u Beču nije mogo reć ni “pribidrag” ni “crljenak”…pa je izmislio nekaj svoje. Ma ko ga hebe nek bude crna graševina…. 🙂
Mala ispravka sa moje strane, originalno ime mu po nemacki dodje “Zinflander” i ono je vremenom evoluiralo u Zinfandel, verovatno je Amerima bilo tesko da lome jezik, pa su dosli do lakse varijante.
Otvorio sam ga uz pašticadu i dobro je “leglo”. Međutim, jučer, nakon dva tjedna u hladnjaku, uz manistru s pomama i tunjevinom bio je savršen. Zanimljivo.
Navedena pojava je vrlo poželjna odlika i snažan indikator u prilog kakvoći vina 🙂
Da, da, jamachno, narocito u ovom slucaju 🙂 🙂 🙂
…sumnjam da je u trenutku otvaranja bio toliko hermetičan da se otvorio tek nakon dva tjedna 🙂
Međutim, uvijek je moguće da možda naprosto amater, uzimajući u obzir neke ranije komentare i neuobiačajene afinitete, naprosto voli malo “ishlapjela vina” 😀
I najmanje vjerojatno, da su te pome i tunjevina toliko dobar combo uz ishlapjeli Zin da to treba dodatno proičiti 🙂
… uz ishlapjeli Zin which was never really that good, to begin with 🙂
Nikad ne potcjenjuj dobru manistru na pome!!!!
A možda je moj fridge čudotvoran…to vam nije palo na pamet, jel’da?
😀
Hm. Proročanstva ne govore ništa o čudotvornom fridge-u… da nije neki Obodin?!?
😀
😀
Nije, pogađaj dalje.
svenarodni gorenje velenje 🙂
Alejandro, opasno navlačiš na Slovence po tko zna koji put 🙂