Cijena: 150 kn
3 sata u dekanteru i još uvijek „woody“ ludi provod nudi, ali uz dosta slatkastih voćnih mirisa, dosta pekmeza od višnje, a da još uvijek nije prezrelo.
Na nepcu koncentrirano, ali pitko, ne pretjelesno ili preteško, premda je Dingač prepoznatljiv po jednoj aromatskoj specifičnosti, uz gorke trave i kadulju.
Tanini još grubi, ali nisu predrveni, a vino je ionako premlado. 2012.?!? U podrumu Vicelić punjeno je kao suho vino s 14,3%. „Jabučne“ kiseline djeluju dosta uvjerljivo u smislu spontanosti pristupa u podrumu, s vjerojatno ranijom berbom vruće 2012.?
Ovako snažno „vatreno“ i pikantno vino traži jelo, „makar“ tanjur pun pršuta i tvrdog sira.
Znaci, jednom rijecju, bezveze 🙂
Ha ha 🙂 Nije nešto što bi pomislio tebi otvoriti, ali mene oduševljavaju ti rudimentarni pelješki Plavci. Podsjećaju na ljeta na Pelješcu 🙂 Meni je ovo skroz kul, ali uvijek me taj faktor cijene podsvjesno obeshrabri 😛
A sad, Dingač 2012. u 2014. je već jako zanimljivo 😀 Nisam slučajno ovo stavio nakon prerano ostarjelog Dingača 2008. tako da nije skroz “bezveze” 😉 Zašto bi netko stavljao 2012 na tržište (osim naravno razloga da je rasprodao prethodnu berbu ili sl.) ?!? S tim da vino nije nespremno. Ne pričamo o Bakovićevoj Murvici 2007 koja se jučer počela otvarati u punoj ljepoti. Ovo je sasvim drugačiji tip vina.
nisam probao ovo vino ali meni je u zbilja lijepom sjecanju ostao Jenaro..
Točno. Jenaro je ozbiljan Plavac koji (možda mi se pogrešno čini) prolazi nezapaženo.
malo mi etiketa vuće na galića nabrzaka
iskoristit ću medijski prostor i pohvalit se da sam sam napokon probao svoj prvi furmint ,of corse tokaj….. poluslatki shit… i udavio lavabo… sad guta nakon toga ko lud…. svi zadovoljni u kući…. ostalo malo dat ću i vešmašini..nekaj mi blinkaju sve lampice 🙂
Koliko se sjećam, ja sam nešto možebitno spominjao kako bi se tebi mogao svidjeti suhi Furmint. Dakle, suhi. Ne Aszi ili bilo što slatko, poluslatko, polusuho i sl.
je je, da da, ziher mu se zato nije svidio… 🙂