Cijena: 22 Eur na wineandmore.com
Ispijanje Delusional Babića slično je bacanju kamenčića u mirno more…

Poput valova, nepcom se širi puls, prvo voćni moment zrele višnje maraske, sitne, ali moćne, zatim izroni novi moment koji je začinski, eteričan, poput mentola i papra, zatim duboki herbalni s ljekovitim biljem u prvom planu, makijom i kršem, a na kraju se širi najtiša i možda najvažnija asocijacija, na kamen i krv.
Vrlo centrično, omniprezentno u odjeku kružnih valova. Ali, neprestano diše… oplakuje i povlači se, kao i more strijemeći neprimjetno u svojem smjeru.
Smjeru na koji ukazuje ne samo progesija na nepcu, već potencijal dozrijevanja u boci. Predviđam, značajan.
Ovo “underground” vino, opušteno, a nezaustavljivo poput sila prirode, je onaj trag kultivirane divljine koji tražim u Babiću. Premda sam to nakon Delusional Cuveea i Rosea, mogao očekivati, ipak me iznenađuje da je baš ovaj Babić, meni ponajbolji na tržištu trenutno.
A djeluje tako uobičajeno, pitko i pristupačno 🙂