Cijena: 20,00 kn 🙂 Na izlistavanju robe s police jednog trgovačkog lanca
Ovo je bila čista nostalgija. Bohinj 2007., točnije neki restoran u Bohinjskoj Bistrici, pastrva uz koju sam prvi put probao i ovaj „Sivac“. Ostalu, osobito crnu Ščurekovu ponudu sam tada već dobro upoznao, ali kako je ovo lijepo sjelo…
Sivac 2006. danas je zlatnožut, prema starom zlatu, a takav je i miris. Vrlo zrelo, lješnjaci, zašećereni bademi, suha smokva, presuha… dosta slasti i masti, manje inherentnih vinskih obilježja Čak i rashlađeno, kremoznost je na nepcu. Do granice gorčine i preko, no bez pretjerane težine 14% alc unatoč.
Orašastost i u okusu i taj „lješnjak“ 😉 malo pretjeran… kruška koja je posmeđila. Još donekle zdrave kiseline drže sve na hrpi… donekle… ali, generalno… to više nema veze s ničim 😛
Odvod. Čep je bio vidno zdrav premda prilično „načet“, godište poodmaklo, stajanje na polici mu sigurno nije pomoglo, a mislim i da je realno zamišljeno da se konzumira dosta ranije. Dakle, svima koji su me pitali „gdje to ima“ evo primjera da ponekad treba usvojiti znakove koji ukazuju na jednostavno „bad locker“, ali tko mi je kriv kad sam se poželio igrati Storage Wars-a 😀 U deset od deset slučajeva ću radije izliti lošu bocu negoli ostaviti dva`est kuna za parking recimo 🙂
Ispao potpuno beznačajan dojam, ali kako je ovo ipak Dnevnik…








